Kościół Farny w Poznaniu
Poznańska perła baroku. Fara, czyli kościół parafialny miasta, została zbudowana przez jezuitów. Budowę rozpoczęto w 1651 roku, ale na konsekrację świątyni trzeba było czekać 54 lata. Nad budową kościoła czuwali włoscy architekci -- fasadę zaprojektował Giovanni Catenazzi, portal główny i ołtarz -- Pompeo Ferrari.
Przypadkowo znalazłem się w Częstochowie. Klasztor na Jasnej Górze to miejsce o bardzo dużym znaczeniu religijnym i historycznym dla wszystkich Polaków. To co przedstawiam to tylko chwila pobytu w tym pięknym miejscu  ale warta pokazania.
Sanktuarium Maryjne na Jasnej Górze
Kościół Św. Katarzyny w Gdańsku
Jest to jeden z najstarszych kościołów w Polsce. W 1905 roku płonie jego wieża a w 2006 r. jego dach. W obecnej chwili odbywa się renowacja całego kościoła która prawdopodobnie potrwa wiele lat. Ale nawet teraz warto go zwiedzić
Kościół parafialny w Nieszawie
Początki budowy kościoła w Nieszawie przypadają na rok 1468.
Sama Nieszawa to miasto o bardzo bogatej historii. Dwukrotnie miasto zmieniało swoją lokację
Brochów to miejsce chrztu  Fryderyka Chopina. W tym krótkim obrazie wykorzystałem improwizacje oryginalnego utworu Fryderyka Chopina.
Obydwa utwory w pełni  wykonane są przeze mnie. Pierwszy utwór to Bacha drugi Chopina
Brochów miejsce chrztu Fryderyka Chopina.
Kościół w Miliczu to jeden z sześciu kościół Łaski wybudowany na Dolnym Śląsku.
Kościół ś.w. Ap. Piotra i Pawła w Ciechocinku
Katedra p.w. Świętych Janów w Toruniu
Jest to największy kościół drewniany w Europie
Kompleks najpiękniejszych kaplic w Polsce
To największy drewniany kościół na świecie. Jego piękno w środku zachwyca. Zbudowany z drewna gliny i słomy.  Kościół ewangelicko – augsburski p.w. Świętego Ducha z lat 1654 – 55. Zbudowany wg projektu Albrechta von Saebisch przez mistrza stolarskiego Andreasa Gampera. Fundusze zbierane były w krajach protestanckich: Danii i Szwecji, a także w Polsce. Jeden z trzech (Świdnicy i nie zachowanym Głogowie) kościołów „pokoju” powstałych w wyniku umowy pomiędzy Szwedami (opiekunami luteranów śląskich), a cesarzem habsburskim podczas Pokoju Westfalskiego w 1648 r. (zakończenie wojny 30 letniej). Wiedeń wydał zezwolenie w 1652 r. zastrzegając, aby świątynia znajdowała się poza murami miasta (na odległość strzału armatniego), nie była murowana i nie posiadała dzwonnicy.
Prawdziwą perłą baroku jest zespół klasztorny cystersów w Krzeszowie. To szczególne miejsce przyciąga rzesze turystów. Historia tego miejsca sięga swoim początkiem roku 1242. Na szczególną uwagę zasługują piękne organy które urzekają swoim dźwiękiem
Dzisiejsza nazwa wsi, a także cała jej historia od połowy wieku XII wiąże się ściśle z tumem, jak dawniej nazywano katedrę lub kolegiatę. Arcybiskup gnieźnieński Jakub ze Żnina w 1141 rozpoczął bowiem na miejscu dawnego opactwa budowę zachowanej do dziś kolegiaty łęczyckiej. Inne publikacje przypisują budowę monumentalnego kościoła będącego kopią katedry wawelskiej Władysława Hermana, bp Aleksandrowi z Mallonne lub księżnej Salomei, która miała w Łęczycy swoją siedzibę po śmierci Krzywoustego.
Kościół Pokoju w Świdnicy
Kościół Łaski w Miliczu
Ewangelickie kaplice w Jeleniej Górze
      Poczta e-mail:
kancelaria                      
krzyz_jg@legnica.opoka.org.pl

administrator WWW    admin_www@kosciolgarnizonowy.pl
© copyright by Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze